Rozpoczęcie edukacji szkolnej to bardzo ważny etap w życiu każdego dziecka. Zadaniem rodziców jest odpowiednie przygotowanie pociechy na tę okoliczność. Dzięki temu dziecko na pewno będzie każdego dnia chętniej uczęszczać na zajęcia lekcyjne. O tym, jaką podstawową wyprawkę zakupić dla pierwszoklasisty poinformuje nas wychowawca najczęściej podczas spotkania z rodzicami jeszcze przed wakacjami. Dziecku na pewno potrzebny będzie odpowiedni plecak. Jaki plecak dla pierwszoklasisty spełni oczekiwania?

Jaki plecak dla pierwszoklasisty? Po pierwsze zdrowie dziecka!

Zestaw obowiązkowych podręczników dla ucznia rozpoczynającego edukację szkolną waży naprawdę sporo! Dodając do tej wagi zeszyty, piórnik z wyposażeniem, obuwie szkolne, śniadanie, książki wypożyczane z biblioteki oraz rozmaite rzeczy, które dziecko na pewno będzie chciało okazjonalnie do szkoły zabierać; mówimy o znaczącym ciężarze. Oczywiście dzieci w wielu przypadkach będą mogły na pewno zostawiać niepotrzebne w danym dniu książki oraz przybory w szkolnej szufladzie. Mimo wszystko jednak kręgosłup siedmiolatka bywa mocno obciążony. Podejmując więc decyzję o tym, jaki plecak dla pierwszoklasisty wybrać zwracajmy uwagę na to, czy produkt jest ergonomiczny. Inaczej mówiąc, czy plecak zadba o plecy i właściwą postawę naszej pociechy.

Jak rozpoznać ergonomiczny plecak? Jest on wzorowany na tradycyjnym tornistrze. Posiada usztywniony korpus oraz szerokie i miękkie szelki. Zapewnia to stabilizację i sprawia, że plecy dziecka nie są obciążone. W przyjaznych kręgosłupowi plecakach można wyregulować długość szelek oraz wysokość ich mocowania. Dzięki temu produkt rośnie wraz z dzieckiem i zawsze można go dopasować do wzrostu oraz sylwetki. Dodatkowy pas piersiowy zadba o to, by szelki nie zsuwały się z pleców. Ergonomiczne plecaki dla dziewczynek i chłopców to dziś jedne z chętniej nabywanych. Ich sporą zaletą jest również usztywniane dno, które ułatwia segregowanie książek, zeszytów i innych przedmiotów. 

Praktyczne plecaki dla dziewczynek i chłopców – na co zwracać uwagę? 

Idealnie dopasowany plecak powinien oczywiście pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy. Użyteczne na pewno okażą się plecaki dwu- lub nawet trzykomorowe w formacie A4. Taka opcja zdecydowanie ułatwia organizację. Odpowiedni plecak dla pierwszoklasisty powinien ponadto posiadać przynajmniej jedną kieszeń przednią zapinaną na suwak. Jest to świetne miejsce na przykład na śniadanie, chusteczki higieniczne, czy też drobne zabawki. Boczne, siatkowe kieszenie przydadzą się doskonale na bidony i butelki z napojami.

Zastanawiając się nad tym, jaki plecak dla pierwszoklasisty wybrać, by świetnie sprawdził się każdego dnia w szkole koniecznie zwracajmy uwagę na standard jego wykonania oraz rodzaj materiału. Plecaki renomowanych producentów uszyte są z bardzo wytrzymałej, wodoodpornej tkaniny. Wszystkie szwy i przeszycia są bardzo mocne. Takie plecaki będą na pewno w stanie przetrwać nawet dość trudne niekiedy warunki!

O czym jeszcze warto pamiętać wybierając funkcjonalne plecaki dla dziewczynek i chłopców rozpoczynających szkolną edukację? Przydatne okażą się plastikowe nóżki, które stanowią ochronę przed zabrudzeniami i wilgocią. Plecaki zaopatrzone we wzmocniony uchwyt będzie można wygodnie nosić w ręce albo zawiesić na wieszaku. W ciepłe dni dzieci z pewnością docenią komfortowe, wentylowane wykończenie pleców oraz szelek. Koniecznie zainteresujmy się odblaskami, które obowiązkowo powinny być umieszczone na kieszeni przedniej, obu bocznych oraz na szelkach. Dzięki temu dziecko będzie widoczne na drodze po zmroku! 

Modne plecaki dla dziewczynek i chłopców – stylowe wyposażenie szkolne

Wybierając plecaki dla dziewczynek i chłopców rozpoczynających szkolną przygodę koniecznie konsultujmy się z głównymi zainteresowanymi! Plecak niespodzianka to nie zawsze dobry pomysł. Mały człowiek ma swoje konkretne zainteresowania. Lubi oglądać określone bajki, uwielbia jedyne w swoim rodzaju zabawki i fascynuje się rozmaitymi grami. Producenci akcesoriów szkolnych mają to oczywiście na uwadze i kuszą najmłodszych atrakcyjnym wzornictwem. Tak więc, jaki plecak dla pierwszoklasisty ostatecznie okaże się strzałem w dziesiątkę? Odpowiedź brzmi: taki, który będzie mu się podobał. Liczy się kolor oraz motywy. W komplecie z plecakiem coraz częściej nabyć można także dopasowaną śniadaniówkę, bidon, czy też piórnik. Aktualna oferta rynkowa jest niezwykle bogata. Przed zakupem przejrzyjmy dokładnie asortyment producentów i porównajmy ceny wybranego produktu w różnych sklepach. 

Plecak dla pierwszoklasisty – jaki wybrać?