Etui na telefon najczęściej kojarzone jest funkcją ochronną, jednak jest to także przedmiot, dzięki któremu łatwo wyróżnić swoje urządzenie. Producenci smartfonów są tego świadomi, dlatego na rynku dostępnych jest wiele modeli różnego rodzaju pokrowców. Nie każdy jednak chce posiadać masowo wyprodukowane etui. Jeśli jesteś osobą, która lubi się wyróżniać, a drobne prace plastyczne sprawiają Ci przyjemność, to możesz samodzielnie ozdobić swój case. Jak można ozdobić etui na telefon w prosty sposób? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Przezroczyste etui

Jeśli jesteś posiadaczem przezroczystego etui, to jego wygląd może zmienić się w zaledwie kilka chwil, a będziesz potrzebować jedynie dobrych jakościowo wydruków. Jak ozdobić etui na telefon przy użyciu drukarki? Wystarczy, że poszukasz w Internecie ciekawych grafik, lub wybierzesz zdjęcie z własnej galerii, a następnie wydrukujesz obraz – w rozmiarze dopasowanym do Twojego smartfona. Następnie wystarczy jedynie wyciąć wydrukowaną grafikę i włożyć ją pod przezroczyste etui – co sprawi, że nie ulegnie zniszczeniu. Tak wykonane etui możesz zmieniać codziennie, w zależności od sytuacji lub humoru.

Inną opcją na ozdobienie przezroczystego etui jest odświeżenie go przy użyciu brokatu. Do jego wykonania będziesz potrzebować: klej w tubce, lakier do paznokci i sypki brokat. Całość zaczynamy od posmarowania etui klejem, a następnie na klej należy wysypać brokat – możesz użyć więcej niż jednego koloru, aby uzyskać ciekawszy efekt. Kiedy wszystko przeschnie należy pokryć brokat bezbarwnym lakierem do paznokci, który utwardzi i zabezpieczy całą pracę.

Jeśli zastanawiasz się jak ozdobić etui na telefon w inny sposób, to ciekawe zdobienia uzyskasz również korzystając z metody stosowanej przy zdobieniu paznokci. Do tego celu należy przygotować: przezroczyste etui, miskę z wodą, lakiery w ulubionych kolorach oraz wykałaczki. Do miski z wodą wkrapiamy nieco lakieru, a następnie aplikujemy kolejne kolory – należy jednak chwilę zaczekać, aby kolory lakierów się nie zmieszały. Kolejnym krokiem jest stworzenie wzorów przy użyciu wykałaczki pozostawienie lakierów w wodzie na kilka godzin. Kiedy wszystko wyschnie wystarczy przenieść lakier na etui przy użyciu wykałaczki.

Kolorowe etui

Jak samemu ozdobić etui na telefon kiedy posiadasz talent plastyczny? Jeśli jesteś osobą uzdolnioną artystycznie, to możesz stworzyć niepowtarzalne etui na telefon przy użyciu jedynie własnych zdolności i odrobiny wyobraźni. Jeśli natomiast uważasz, że nie masz talentu do malowania, to nie przejmuj się, ponieważ z tego również może wyjść coś ciekawego. Jedynego czego będziesz potrzebować przy tej metodzie ozdabiania etui to: kilka farb akrylowych w wybranych kolorach, spirytus do odtłuszczenia powierzchni oraz werniks. Namalowany wzór najlepiej wyglądać będzie na matowym, kolorowym etui. Tworząc pierwszy wzór nie porywaj się na nic skomplikowanego, na początku spróbuj czegoś, co łatwo namalować i co będziesz mógł ewentualnie poprawić. Zabierając się za malowanie etui pamiętaj o tym, aby robić to wyłącznie na odtłuszczonej powierzchni – w innym przypadku farba zacznie się wykruszać. Kiedy całość dokładnie wyschnie wystarczy, że pokryjesz wzór werniksem i gotowe.

Jeśli jednak nie czujesz się dobrze w malowaniu wzorów możesz skorzystać z gotowych rozwiązań. Jakie to rozwiązania? Tatuaże instant! – tak, to te tatuaże, które jako dziecko wielu z nas nosiło z dumą. Jak udekorować etui na telefon tatuażami instant? W pierwszej kolejności wybierz interesujące Cię tatuaże, w internecie znajdziesz wiele wariantów. Następnie wyposaż się w silikonowe etui – pamiętaj, żeby jego kolor współgrał z wybranym przez Ciebie wzorem. Następnie wystarczy już tylko przykleić tatuaż – w tym celu należy postąpić z pokrowcem identycznie, jak z ludzkim ciałem. Przed przyklejeniem tatuażu dobrze jest także odtłuścić powierzchnię etui. Na koniec wszystko należy dokładnie wysuszyć i spryskać całość bezbarwnym lakierem, aby efekt utrzymywał się dłużej.

Jak udekorować etui na telefon?