Podróżowanie samochodem i posiadanie pod ręką telefonu staje się normą. Wygodne uchwyty pozwalają zamontować urządzenie w aucie tak, aby ułatwić korzystanie z jego funkcjonalności podczas jazdy. Smartfon może przecież posłużyć za nawigację, odtwarzacz muzyki lub zestaw głośnomówiący do rozmów. Jego stabilne zamocowanie w pojeździe jest istotne nie tylko ze względu na wygodę używania, ale także na ryzyko zepsucia się sprzętu. Podpowiadamy, jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać, żeby cieszyć się jego funkcjonalnością.

Uchwyty na telefon do samochodu — ranking

W sprzedaży znajduje się wiele akcesoriów do mocowania smartfona w samochodzie. Różni je od siebie sposób montażu, utrzymywania telefonu, a nawet wbudowane funkcje dodatkowe. Jeśli chcesz wybrać dobry uchwyt na telefon do samochodu, ranking przygotowany przez nas Ci w tym pomoże.

Uchwyt na telefon montowany na szybie lub desce rozdzielczej

Jedną z popularniejszych propozycji są uchwyty montowane na desce rozdzielczej lub szybie. Zwykle posiadają one przyssawkę, która stabilnie przyczepia się do wybranej powierzchni i odporna jest na wstrząsy powstające podczas jazdy. Ruchoma podstawka pozwala zdecydować o ułożeniu telefonu i w dowolnej chwili je zmienić. Część uchwytów posiada elastycznie ramię, dzięki któremu jeszcze lepiej można dopasować położenie smartfona do potrzeb kierowcy. Urządzenie utrzymywane jest w uchwycie za pomocą manualnych zacisków. Plusem takiego rozwiązania jest stabilne ułożenie telefonu, który nie wypada z uchwytu nawet po najechaniu na nierówność. Minusem jest natomiast kłopot z wyjęciem smartfona podczas jazdy ze względu na siłę zacisku. Zatem jeśli zastanawiasz się, jaki wybrać uchwyt na telefon do samochodu, możesz postawić na tradycyjny model z przyssawką do szyby lub kokpitu.

Uchwyt z magnetycznym mocowaniem

Alternatywą będzie podstawka z magnetycznym mocowaniem. Przyczepia się ją do slotu na CD lub kratki wentylacyjnej, a rzadziej do deski rozdzielczej. Ma ona całkowicie płaską powierzchnię i nie posiada manualnych zacisków. Telefon jest przyczepiony do uchwytu za pomocą płytki magnetycznej, która znajduje się w jego tylnej części. Należy ją przymocować do etui lub włożyć wewnątrz pokrowca na smartfon. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych uchwytów, wersja magnetyczna posiada obrotową końcówkę pozwalającą na dowolne ułożenie telefonu. Dodatkowo może być on obracany o 360 stopni ze względu na brak manualnych zacisków. Minusem uchwytu może być słabsza odporność na silniejsze wstrząsy podczas jazdy i występujące ryzyko, że smartfon odczepi się od niego przy jeździe na nierównej trasie.

Ładowarka indukcyjna i automatyczny zacisk

Jeśli Twój smartfon posiada funkcję indukcyjnego ładowania, a Ty zastanawiasz się, jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać, to mamy propozycję właśnie dla Ciebie. Zdecyduj się na akcesoria posiadające funkcję ładowania indukcyjnego, dzięki czemu uzupełnisz braki baterii w telefonie podczas jazdy samochodem. Dodatkowo możesz postawić na uchwyt posiadający automatyczny zacisk, przez co wyciąganie i odkładanie telefonu będzie łatwiejsze. Mechanizm sam zwolni swój chwyt, gdy poczuje, że chcesz wziąć w dłoń smartfon, a następnie ustabilizuje jego położenie po odłożeniu na miejsce. W ten sposób będziesz mieć pewność, że urządzenie jest odpowiednio chronione przed wstrząsami podczas jazdy, a dodatkowo naładujesz baterię.

Uchwyt na telefon do samochodu — jaki wybrać?

Jeżeli nie wiesz, jaki uchwyt do samochodu na telefon kupić, dobrze wziąć pod uwagę funkcje dostępne podczas jazdy. Częste wyjmowanie i odkładanie smartfona będzie łatwiejsze w uchwytach magnetycznych i z automatycznym zaciskiem. Modele montowane na stałe na szybie lub desce rozdzielczej mają zwykle mocniejszy, manualny zacisk, który wymaga użycia siły do wyjęcia smartfona. Posiadacze urządzeń z możliwością indukcyjnego ładowania mogą z kolei sięgnąć po uchwyty z ładowarką. Sprawdzi się ona zwłaszcza podczas dłuższych tras lub gdy jazda samochodem jest jedyną okazją do podładowania baterii.

Kupno uchwytu na telefon warto uzależnić od własnych preferencji oraz funkcji wykorzystywanych w trakcie jazdy. Oprócz klasycznych uchwytów montowanych na kokpicie i szybie, do wyboru są modele na kratkę wentylacyjną lub slot CD z dodatkowymi funkcjami. Może to być magnetyczny montaż, ładowarka indukcyjna bądź automatyczny zacisk.

 

Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać?