Kiedy w Polsce pojawiło się pierwsze Jajko Niespodzianka, polskie dzieci nie były jeszcze nauczone takich zagranicznych smakołyków. Prawdę powiedziawszy, dopiero co wszystko pojawiało się w polskich sklepach. Tym bardziej wszystkich ucieszył szalenie przepyszny wynalazek włoskiej marki, który podbił i podbija serca dzieci i dorosłych już od ponad dwudziestu lat. Ale przepyszna czekolada to jedno a drugie to kolekcje, jakie od pojawienia się popularnych jajek powstały u wielu smakoszy tej włoskiej smakowitości.

Zabawki z Jajka Niespodzianki najwytrwalsi zbieracze kolekcjonują od dwudziestu dwóch lat, czyli od początku, odkąd te zabawki pojawiły się tylko w Polsce a Polacy poznali smak tej wyśmienitej mlecznej czekolady. Kolekcji od tego czasu było kilkadziesiąt, a dla najzagorzalszych kolekcjonerów producent Jajek Niespodzianek przygotowuje też katalogi zabawek, które są dodatkiem do tej pięknej przygody. Przygody, która w Polsce trwa już prawie ćwierć wieku.

Niektóre kolekcje liczą sobie kilka tysięcy egzemplarzy i są warte naprawdę sporo pieniędzy. Ta czekolada z zabawką, która robi furorę na całym świecie, kosztuje w Polsce kilka złotych. Ale przyzwyczajenie do tego niesamowitego odkrycia, co jest w środku i niespodzianka z tym związana sprawiają, że nikt nie zastanawia się nad tym, ile kosztuje go kawałek czekolady. Bo radość z niespodzianki, która jest w środku jest przecież bezcenna.

Najlepiej mają się dzisiaj Ci, którzy zaczęli kolekcjonować zabawki w momencie, kiedy Jajka Niespodzianki pojawiły się w Polsce. Takie kolekcje to naprawdę tysiące różnych zabawek i wartość kolekcji liczona w sporych kwotach, ale trzeba przyznać jedno. Te kolekcje zabawek budzą ogromny podziw ale nie ma na nie za dużego popytu. Każdą kolekcję wycenia się indywidualnie, o ile oczywiście tylko pojawi się ktoś, kto będzie chciał ją nabyć. Nabywca, jeśli tylko będzie pasjonatem albo fanem Jajka Niespodzianki, będzie mógł zapłacić bardzo duże pieniądze za całą kolekcję zabawek, ale sztuką będzie go oczywiście przekonać do zakupu jej właśnie od Was.

Dla większości zbieraczy zabawek z czekoladowych jajek ich kolekcje mają wartość większą od pieniędzy, czyli sentymentalną. Tylko w ten sposób można uzasadnić to, że ludzie od tylu lat cały czas niezmiennie kolekcjonują zabawki. A najbardziej zawziętymi kolekcjonerami są Ci, którzy zaczęli zabawki zbierać jeszcze jako dzieci. No o to jest właśnie najpiękniejsze w zabawkach z „Kinderka”. Kiedy pojawiły się w Polsce to dzisiejsi prawie trzydziestolatkowie byli kilkuletnimi dziećmi i wtedy właśnie zaczynały powstawać te kolekcje zabawek, które uzupełniane są do dzisiaj. Mało który przedmiot kolekcjonerski cieszy się taką popularnością pośród kolekcjonerów jak zabawki z Jajka Niespodzianki. Ci, którzy zbierają zabawki dzisiaj, jako osoby dorosłe, swoje pierwsze zabawki dostali jako dzieci. I dzisiaj dzieci tych zbierających mogą kontynuować zbieranie zabawek zapoczątkowane przez swoich rodziców. Takie kolekcje już teraz przechodzą z pokolenia na pokolenie, a za kilkadziesiąt lat będą już w rękach wnuków tych, którzy zaczęli zbierać zabawki, jako dzieci, kiedy się tylko pojawiły.
Zabawki w sklepie godstoys.pl

Zabawki z Jajka Niespodzianki – kolekcje warte więcej od pieniędzy

Dodaj komentarz