Oryginalne widły do bel słomy jak powszechnie wiadomo to bardzo proste i niesłychanie wygodne narzędzia rolnicze, które wykorzystywane są przede wszystkim do sprawnego transportu bel słomy. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać największe zalety wideł do bel słomy oraz ich zastosowanie.

Jakie widły do bel słomy warto wybrać?

W pierwszej kolejności warto rozglądać się za widłami do bel słomy, które mają kute zęby, dzięki czemu znacząco zwiększa się wytrzymałość osprzętu. Godne polecenia są przede wszystkim te modele, które mają przyspawane górne ucho i specjalne otwory montażowe, dzięki którym bardzo szybko będzie można zamontować do nich górną szczękę i przerobić widły na chwytak. Sprzęt 2w1 to olbrzymia oszczędność pieniędzy, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad zakupem wideł do bel słomy tego typu. Godne polecenia są przede wszystkim urządzenia wykonane ze stali konstrukcyjnej wzmocnionej S355, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. W pierwszej kolejności warto oczywiście inwestować w oryginalny sprzęt od renomowanych producentów, dzięki czemu będziemy mieć 100% pewność, że nie zawiedzie nas w najmniej spodziewanym momencie. Pamiętać należy również o gwarancji.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na mocowanie wideł. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się popularne mocowania EURO. W wielu sklepach można spotkać także wysokiej jakości widły, które posiadają mocowania SMS. Warto także zwrócić uwagę na szerokość rozstawu wideł. W dzisiejszych czasach większość producentów oferuje widły od 1,2 m do 2,4m. Jak łatwo się domyśleć szeroki rozstaw przeznaczony jest do dużych bel słomy. Dla wielu osób olbrzymie znaczenie może mieć również ilość wideł. W dzisiejszych czasach największych zainteresowaniem cieszy się sprzęt z 2-3 widłami, które sprawdzą się doskonale przy większości pracach.

Zastosowanie wideł do bel słomy

Jak łatwo się domyśleć widły do bel słomy przeznaczone są przede wszystkim do szybkiego załadunku i rozładunku słomy, kiszonki, siana i oborniku. Pamiętać należy o tym, że nie wszystkie widły do bel słomy poradzą sobie z konkretnymi zadaniami. Przy pracach należy zwrócić uwagę nie tylko na maksymalny udźwig, ale również na wysokość ramy, która decyduje na jaką wysokość możemy podnieść dany bel słomy.

Największe zalety sprzętu

W dzisiejszych czasach bardzo trudno wyobrazić sobie pracę bez porządnych wideł do bel słomy. Sprzęt tego typu pozwala zaoszczędzić sporo cennego czasu, sił i nerwów. Dużą zaletą masywnych wideł jest także to, że zapewniają one bardzo bezpieczną pracę. Dzięki możliwości dowolnej konfiguracji położenia zębów można podjąć się realizacji nawet najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych prac rolniczych. Warto wspomnieć również i o tym, że zdecydowana większość wideł do bel słomy posiada trwałą powłokę lakierniczą malowaną proszkowo, dzięki czemu sprzęt będzie służył nam sprawnie przez wiele długich lat użytkowania i nie trzeba będzie przejmować się korozją.

Dziękujemy Hydramet za pomoc w przygotowaniu tekstu.

Widły do bel – co to takiego?

Dodaj komentarz