Etui ochronne do telefonu jest jednym z pierwszych zakupów, jakie robimy po nabyciu nowego smartfona. Obecnie futerał smartfona spełnia funkcje nie tylko ochronne, ale również ozdobne. Jaki rodzaj etui jest najbezpieczniejszy? Jakie etui najlepiej chroni przed upadkiem? Gdzie dokonać zakupu etui?

Rodzaje etui

Rynek etui ochronnych jest bardzo duży i praktycznie każdy może wybrać idealny case dla siebie. Obecnie na rynku wyróżniamy kilka rodzajów case’ów ochronnych na telefon:

– back case, czyli popularne plecki. Ten typ etui zakłada się na plecki smartfona, które są bardzo dobrze chronione;

– wallet case, czyli tzw. portfel. Ten rodzaj futerału ochronnego jest również zakładany na plecki urządzenia, ale tym, co go wyróżnia, to przednia, zamykana klapka, która ochroni wyświetlacz urządzenia;

– bumper, ten rodzaj etui jest niezwykle specyficzny, ponieważ bumper, to tylko ramka ochraniająca ranty telefonu.

Oprócz wymienionych wyżej rodzajów case’ów możemy je podzielić na kolejne kategorie:

– etui klasyczne, czyli zwykły back case bez żadnych udziwnień;

– etui pancerne, najczęściej są to klasyczne „plecki” do smartfona, które są dodatkowo wzmocnione, a przez to sam case jest znacznie grubszy niż jej klasyczna odmiana;

– etui z kieszonką, kieszonkę może posiadać wallet case oraz back case. Kieszonka sama w sobie jest na tyle spora, że można tam trzymać dokument lub kartę płatniczą;

– etui funkcjonalne, ten typ case’a jest przeznaczony do biegania lub pływania. Najczęściej jest wzbogacony o dodatkowe elementy, takie jak opaska na rękę.

Jakie etui najlepiej chroni telefon oraz jakie etui jest najbezpieczniejsze?

Wydawałoby się, że tutaj może paść tylko jedna odpowiedź, czyli etui pancerne, które zapewnia zdecydowanie najlepszą ochronę spośród klasycznych case’ów do smartfona. Jednak bardzo dużo zależy od naszego trybu życia, jaki prowadzimy: jeśli uprawiamy jakiś sport, zamiast case’a pancernego lepszym pomysłem będzie zakup etui funkcjonalnego, które będzie posiadało dużo udogodnień, które mogą nam się przydać w praktyce. Case typu wallet jest za to optymalnym rozwiązanie dla osób, które poszukują etui ochronnego, które będzie jednocześnie elegancko wyglądać. Ten typ futerału najczęściej jest produkowany z elementów skórzanych, co idealnie komponuje się z bardziej oficjalnym strojem np.: podczas spotkań biznesowych.

Jakie etui najlepiej chroni telefon przed upadkiem? W tym przypadku zdecydowanie najlepszą ochronę zapewni case pancerny, który najczęściej posiada różnego rodzaju certyfikaty potwierdzające jego jakość. Jeśli komuś smartfon upada dosyć często, nie warto inwestować w tzw. bumper, tutaj poziom ochrony jest decydowanie najmniejszy.

Gdzie dokonać zakupu etui?

W praktycznie każdym mieście można spotkać sklepy z akcesoriami GSM, w których zakup etui nie będzie problemem. Możemy również wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę np.: „P30 Pro etui”, aby naszym oczom ukazały się oferty sklepów internetowych, które zajmują się sprzedażą tego typu akcesoriów. Warto jednak pamiętać, aby wybierać case’y znanych marek i unikać tzw. no name’ów, tylko wtedy będziemy mieli pewność wysokiej jakości ochrony telefonu.

Etui na telefon, czyli bezpieczeństwo smartfona

Obecne telefony potrafią kosztować naprawdę duże pieniądze. Aby je chronić, warto zainwestować w markowy case ochronny, dzięki któremu ryzyko zniszczenia urządzenia podczas upadku jest znacznie mniejsze. Obecnie dostępne futerały dobrych i renomowanych marek, to kawał zaawansowanej technologii, która nie tylko chroni telefon, ale również w żadnym wypadku nie przeszkadza w jego użytkowaniu. Współczesne smartfony mają dużą liczbę portów, markowy futerał jest wyprofilowany w taki sposób, że ochrania, ale jednocześnie pozwala na bezproblemowy dostęp do każdego z nich. Warto pamiętać jednak o tym, aby na zakup etui poświęcić kilka lub kilkanaście złotych więcej i nabyć dobrej jakości markową ochronę na smartfon. Najtańsze chińskie odpowiedniki oprócz wyglądu nie mają w większości żadnych walorów ochronnych, co w przypadku smartfona wartego kilka tysięcy złotych, może okazać się sporym problemem w razie jego upadku.

Jakie etui najlepiej chroni telefon?