Nasz organizm stale się regeneruje, co oznacza, że zawsze mamy możliwość poprawy stanu zdrowia, w tym skóry. Chociaż nasze komórki z wiekiem regenerują się mniej szybko, możemy znacznie przyspieszyć ten proces regeneracji skóry w sposób naturalny, stosując zdrową dietę, pijąc od dwóch do trzech litrów wody dziennie, ćwicząc, wysypiając się i powstrzymując się od działań spowalniających regenerację (takich jak spożywanie tłuszczów nasyconych, cukru, papierosów, alkoholu i stres).

Organizm ludzki nie może się prawidłowo regenerować, jedząc niezdrową żywność: cukry rafinowane, białe pieczywo, kwasy tłuszczowe trans, wędliny i produkty wysoko przetworzone. Aby móc się zregenerować potrzebuje dużo antyoksydantów (owoce i zielone warzywa), białka (najlepiej warzywa), witaminy B (orzechy i czerwone owoce: jeżyny, truskawki) oraz dużo wody. Jeśli zastanawiasz się, jak zregenerować skórę należy przestrzegać tych złotych zasad.

Jak pielęgnować skórę?

1. Dobrze się wysypiaj, wyeliminuj stres i wzmocnij swoje życie towarzyskie.

Skóra odmładza się podczas snu. Podczas snu mięśnie rozluźniają się, a krążenie staje się wolniejsze. Ponadto, ponieważ skóra nie jest w tym czasie narażona na działanie słońca, wiatru czy zanieczyszczeń, wolne rodniki przyspieszające starzenie się komórek są eliminowane w większych ilościach niż w ciągu dnia. Dodatkowo:

 • Wieczorny posiłek powinien być lekki.
 • Sypialnia musi być dobrze wentylowana, aby umożliwić dopływ tlenu.
 • Zaleca się stosowanie nawilżacza powietrza, gdyż zarówno ogrzewanie, jak i suche ciepło sieją spustoszenie w skórze, nadmiernie ją wysuszając.
 • Staraj się chodzić do łóżka o tej samej porze każdego dnia i utrzymuj pokój w ciszy i w ciemności w nocy.
 • Kiedy nie odpoczywasz w nocy, Twoja skóra jest pierwszą oznaką tego stanu, ponieważ nie jest w stanie się zregenerować.

2. Upewnij się, że Twoje spożycie pokarmów jest zróżnicowane.

Należy zawsze dbać o dobre odżywianie skóry, stosując dietę opartą na dużej ilości warzyw, kwasów tłuszczowych Omega 3, owoców i dobrej jakości żywności.

3. Wyeliminuj nawyki, które spowalniają regenerację komórek.

Palenie papierosów, także bierne, oraz nadmierne spożywanie alkoholu uniemożliwiają organizmowi powrót do zdrowia; jednak gdy tylko te nawyki zostaną porzucone, organizm zaczyna się odbudowywać.

Jak szybko zregenerować skórę?

 • Uwolnij pory: przed pójściem spać, należy bardzo dobrze umyć twarz, tak aby była ona wolna od sebum, kurzu, martwych komórek, mikrobów, makijażu lub jakiegokolwiek środka, który zanieczyszcza pory, a tym samym oddychanie komórkowe, powodując, że skóra dusi się i stopniowo wydaje się bardziej matowa, z pryszczami, sucha, czerwona i pozbawiona gładkości.
 • Stwórz rutynę oczyszczania: najlepiej, aby odbywała się ona przy użyciu wody mineralnej, ponieważ zwykła woda zawiera dużo chloru i wysusza skórę. Podczas mycia twarzy staraj się nie szorować jej zbyt mocno.
 • Stosuj krem: po umyciu twarzy nałóż lekką warstwę kremu na noc, który pozwoli skórze odżywić się i zregenerować. Możesz także skorzystać z profesjonalnych zabiegów regenerujących, takich jak: https://fyoung.pl/nctf-135-ha.
 • Użyj Aloe Vera, który ma silne właściwości regeneracyjne i stymuluje produkcję kolagenu lub owoc róży, który ma wysoką zawartość wielonienasyconych niezbędnych kwasów tłuszczowych, które biorą udział we wzroście komórek i syntezie kolagenu.
 • Osoby ze skórą suchą mogą używać oliwy z oliwek jako kremu nawilżającego na noc, po prostu nakładając wacik nasączony oliwą na czystą twarz i dokładnie myjąc rano.
 • Dla tłustej skóry problemowej: zmieszaj 2 łyżki stołowe ekstraktu z oczaru wirginijskiego z 10 kroplami soku z cytryny, aby uzyskać tonizujący balsam. Ten naturalny środek będzie kontrolować tłustą skórę i oczyści zanieczyszczony naskórek, który przyczynia się do powstawania trądziku.
 • Stosuj witaminę C, aby radzić sobie z plamami posłonecznymi. Rola witaminy C jako regeneratora jest drugorzędna, ale wiemy, że jest antyoksydantem i jest niezbędna w syntezie kolagenu. Zabieg jest szczególnie ujędrniający, nawilżający, odżywczy i co bardzo ważne antyoksydacyjny, aby wzmocnić działanie przeciwstarzeniowe skóry. Zauważysz również, że Twoja skóra jest bardziej promienna i naprawiona.

 

 

Jak zregenerować skórę? Praktyczne porady