Rozjaśnianie włosów cieszy się dość dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Jeśli rozjaśniałaś swoje kosmyki, najpewniej narzekasz jednak na ich przesuszenie. Bardzo prawdopodobne jest więc to, że zastanawiasz się nad tym, jak dbać o włosy po rozjaśnianiu. Na szczęście, odpowiednio dobrana pielęgnacja może pomóc Ci w poprawie kondycji swoich kosmyków nawet po tak inwazyjnym zabiegu jak rozjaśnianie. 

Zainwestuj w profesjonalne kosmetyki do włosów

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak zadbać o włosy po rozjaśnianiu, musisz zainwestować w naprawdę profesjonalne kosmetyki do włosów. Wydaje się, że dobrym pomysłem będzie zakup delikatnego szamponu oczyszczającego. Nie powinny znajdować się w nim drażniące substancje myjące, takie jak chociażby SLS. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że mogą one zbyt intensywnie oczyszczać skalp, powodując podrażnienia. Bardzo prawdopodobne jest również to, że wspomniane substancje doprowadziłyby do większego przesuszenia kosmyków. Posiadaczki rozjaśnianych włosów muszą również pamiętać o stosowaniu odżywek i masek. Pierwszy rodzaj kosmetyków musi być stosowany podczas każdego mycia kosmyków. Należy aplikować go na umyte i odsączone z nadmiaru wilgoci włosy. Odżywkę powinnaś trzymać na kosmykach przez co najmniej kilka minut. Jeżeli chodzi zaś o maski, wymagają one stosowania minimum jeden raz w tygodniu. Należałoby w miarę możliwości trzymać maskę na wilgotnych włosach przez godzinę. Warto przykryć je czepkiem oraz ręcznikiem. Ciepło sprawi, że składniki aktywne znajdujące się w kosmetyku zadziałają lepiej. Wnikną w strukturę włosa, zregenerują go i odżywią.  

Ogranicz korzystanie z suszarki i prostownicy

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o włosy rozjaśniane, musisz pamiętać także o ograniczeniu korzystania z suszarki i prostownicy. Powinnaś pamiętać o tym, że tego rodzaju urządzenia niszczą i wysuszają kosmyki. Poza tym, częste używanie z prostownicy może doprowadzić do kruszenia się włosów. Ciężko będzie Ci więc uzyskać pożądaną ich długość. Jeśli zaś nie wyobrażasz sobie życia bez suszarki, zainwestuj w tę wyposażoną w chłodny nawiew. Dzięki temu nie pogłębisz problemu, jakim jest suchość włosów. Postaraj się również zakupić jedwabną poszewkę na poduszkę. Spanie na niej na pewno zmniejszy ryzyko uszkodzeń kosmyków. Nigdy nie kładź się także z mokrymi włosami. Zawsze staraj się o to, aby wyschły przed pójściem spać. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeżeli pragniesz dowiedzieć się, jak dbać o włosy zniszczone rozjaśnianiem, musisz także wiedzieć, jak ważną rolę odgrywa odpowiednia dieta. Niektórym może się to jednak wydawać mało istotne. Tymczasem, spożywane produkty wywierają ogromny wpływ nie tylko na Twoje zdrowie, ale także na wygląd fizyczny. Powinnaś więc postarać się o to, aby Twój jadłospis składał się z jak najmniejszej ilości przetworzonych produktów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o rozjaśniane włosy przy pomocy diety, poznaj właściwości warzyw oraz owoców. Kiedy dowiesz się, jak wiele znajduje się w nich witamin i minerałów, o wiele chętniej będziesz po nie sięgać. Kondycję osłabionych po rozjaśnianiu cebulek włosowych poprawią także orzechy oraz pestki. Jeśli oprócz suchości włosów masz także problem z ich nadmierną utratą, postaraj się o regularne picie ziół. Szczególnie pomocna może okazać się bogata w krzemionkę pokrzywa zwyczajna. Dobrym pomysłem będzie zestawienie tego ziela ze skrzypem polnym. Aby można było mówić o satysfakcjonujących rezultatach, po napary należy sięgać codziennie. W przeciwnym razie, efekty nie będą tak zadowalające, jakbyś tego pragnęła. Postaraj się także każdego dnia wypijać minimum półtora litra płynów dziennie. Najlepiej, jeżeli będzie to woda mineralna. Rozjaśniane, mocno przesuszone kosmyki staną się dzięki temu lepiej nawilżone. Pamiętaj także o redukcji nadmiernego napięcia emocjonalnego. Stres, zwłaszcza chroniczny wyjątkowo niekorzystnie wpływa na stan włosów. Zainteresuj się więc technikami relaksacyjnymi lub po prostu poświęć więcej czasu na swoje hobby. 

Jak dbać o włosy rozjaśniane?