Kto nie marzy o pięknym i przemyślanym ogrodzie, w którym wszystkie elementy tworzą spójną całość, od której ciężko oderwać wzrok? Coraz częściej zamiast własnej aranżacji ogrodu, jej stworzenie oddajemy w ręce specjalistów. Architekci ogrodów pomogą Ci w spełnieniu wszystkich Twoich oczekiwań. Ile właściwie kosztuje wykonanie takiego projektu?

Dlaczego warto skorzystać z usług architekta ogrodów?

Ogród stanowi miejsce, w które możemy uciec w celu schronienia się przed miejskim zgiełkiem i hałasem, a także problemami codzienności. Intensywny tryb życia, który obecnie prowadzi większość z nas może być bardzo wyczerpujący i szkodzić naszemu organizmowi zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Dlatego warto się na chwilę zatrzymać i w pełni się zrelaksować. Świetnym miejscem do odpoczynku jest ogród. Niejedne badania potwierdziły niesamowite korzyści, jakie daje nam obcowanie z naturą. Już kilkunastominutowe siedzenie pośród przyrody pozwala oczyścić umysł i poprawić nam nastrój. Odpoczynek pośród zieleni pobudza kreatywność i zwiększa poziom koncentracji, dzięki czemu wykonywana przez nas praca będzie wydajniejsza. Aby jednak móc w pełni się zrelaksować podczas przebywania w ogrodzie, należy odpowiednio go urządzić.

Architekt wykazuje doskonałą znajomość gatunków roślin oraz ich wymagań. Zostaną one dobrane do Twoich preferencji, a także możliwości. W końcu nie każdy ma wystarczającą ilość czasu, aby spędzać godziny na pielęgnacji wymagających kwiatów. Roślinność zostanie zaprojektowana biorąc pod uwagę wymagania siedliskowe oraz nasłonecznione czy pory kwitnienia poszczególnych gatunków, aby tworzyły one ze sobą piękną kompozycję. W ogrodzie pojawią się strefy do relaksu, zabawy czy spędzania czasu z przyjaciółmi. Na pewno zastanawiasz się ile kosztuje taki projekt.

Ile kosztuje projektowanie ogrodów?

Profesjonalni architekci krajobrazu podczas wykonywania projektu ogrodu biorą pod uwagę takie kwestie jak poziom nasłonecznienia, gleba oraz potrzeby i oczekiwania mieszkańców. Przy ich pomocy zyskasz ogród doskonale dopasowany do upodobań Twoich i reszty domowników. Będzie on także świetnie komponował się z budynkiem. Oczywiste jest, że zupełnie inny ogród przypadnie do gustu pięcioosobowej rodzinie niż parze z psem. Projekt ogrodu pozwoli spełnić wszystkie potrzeby osób praktykujących najróżniejsze style życia.

Oczywiście, projekt ogrodu można nabyć już za kilkaset złotych, jednak za tę cenę nie można się wiele spodziewać. Jeżeli zależy nam na dobrym jakościowo projekcie, który sprawi, że dbanie o rośliny będzie przyjemnością a one przez lata zachowają swój piękny wygląd warto skorzystać z usług profesjonalisty. Koszt takiej usługi uzależniony jest od wielkości ogrodu i jego specyfiki. Za projekt powierzchni do 500 m2 zapłacimy od 1200 do 2000 zł. Ogród do 1000 m2 wyniesie nas do 3000 zł, natomiast projekt ogrodu powyżej 1000 m2 to koszt do 4000 zł.

Projektowanie ogrodów – Lublin

Jeżeli interesuje Cię projektowanie ogrodów w Lublinie, świetnie się składa, ponieważ oferowane tam ceny są naprawdę atrakcyjne! Skorzystaj z usług specjalistów i ciesz się przestrzenią, która będzie łączyła w sobie estetykę z funkcjonalnością

Ile kosztuje zaprojektowanie idealnego ogrodu?