Marzenie o jędrnej i pięknej skóry, która pozbawiona będzie cellulitu, ma niejedna osoba. Endermologia to zabieg, którego celem jest uzyskanie takiego efektu. Na czym dokładnie polega i jakiej skuteczności można się po niej spodziewać? Warto się temu dokładnie przyjrzeć.

Endermologia – czym jest?

Pojęcie endermologii odnosi się do specjalnego podciśnieniowego masażu, który w zamiarze ma oddziaływać na tkankę łączną skóry. Zabieg ten pomaga w dostaniu się do tych miejsc tkanki tłuszczowej, które zwykle są odporne na wszelkiego rodzaju diety i ćwiczenia. 

Cały proces ma za zadanie poprawić metabolizm w tych obszarach, przez co zrzucenie tej ostatniej warstwy tłuszczu będzie łatwiejsze. Jednocześnie dochodzi tutaj do pobudzenia produkcji kolagenu, który jest niezbędny w kreowaniu skóry jędrnej i elastycznej. 

Na początku pacjent zakłada specjalny kombinezon, który ciasno przylega do ciała. To właśnie on będzie miał bezpośredni kontakt z maszyną, w której generowane jest wysokie ciśnienie zasysające fałdy skóry. Dochodzi do wewnętrznego masażu tkanek łącznych i tłuszczowych, co łączy się z lepszym ukrwieniem i dotlenieniem tych obszarów.

Co ważne, cennik endermologii w Opolu robi się coraz bardziej przystępny, przez co zabieg ten jest coraz przystępniejszy.

Jakie są wskazania do endermologii?

Wiele osób zastanawia się, kiedy warto jest rozpocząć endermologię. Zabieg ten jest szczególnie polecany w przypadku, gdy pragniemy:

  • zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej i cellulitu w miejscach, gdzie inne metody zawiodły,
  • oczyścić organizm z toksyn, gdyż każdy zabieg łączy się z poprawą metabolizmu, a przez to wydalana szkodliwych substancji,
  • ujędrnić skórę, szczególnie po zabiegach liposukcji,
  • zmniejszenia rozstępów, które są bardzo częste po ciąży lub zrzuceniu dużej ilości kilogramów,
  • pomóc w rehabilitacji oparzeń i zwłóknień,
  • zredukować stany zapalne.

Endermologia – czy jest skuteczna?

Na początku trzeba zdać sobie sprawę, że endermologia to zabieg, który należy powtarzać dla uzyskania najlepszych efektów. Rezultaty po pierwszej wizycie mogą być zauważalne optycznie, jednak głównie w przypadku redukcji dużych obrzęków nóg lub usunięcia nadmiaru wody z miejsc poddanych zabiegowi. 

Pragnąc ujędrnienia skóry i zmniejszenia tkanki tłuszczowej potrzeba będzie wielu sesji – najczęściej celuje się w zakres od 10 do 20 zabiegów, co jest w dużej mierze zależne od problemu. Zabiegi wykonuje się stosunkowo często, tj. 2-3 razy w tygodniu. Cały proces nie trwa dłużej, niż 3 miesiące.

Czy istnieją przeciwskazania?

Zabieg ten jest w pełni bezbolesny i bezpieczny, przez co nie trzeba się go obawiać. Jest to forma masażu, która jednak posiada bardzo głębokie działanie. Kto nie powinien jednak decydować się na ten zabieg? Przede wszystkim:

  • pacjenci nowotworowi,
  • osoby z przepukliną brzuszną,
  • osoby z różnego rodzaju ranami, wysypkami i tłuszczakami,
  • kobiety w ciąży,
  • osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe.

Endermologia w Opolu – cennik

Wraz z rosnącą popularnością, ceny za zabieg stopniowo spadają, co ściśle związane jest z dużą konkurencją. Choć nie każdy może poddać się endermologii, jest to zabieg niezwykle efektywny, warty przetestowania.

 

Czy endermologia jest skuteczna?